Манчестър Сити и РБ Лайпциг не се победиха в първия сблъсък от осминафиналите в Шампионската лига

23:54, 22.02.2023
манчестър сити лайпциг победиха първия сблъсък осминафиналите шампионската лига

Отборите на РБ Лайпциг и Манчестър Сити завършиха наравно 1:1 в първата среща между двата тима от осминафиналите в Шампионската лига.

На "Ред Бул Арена" в Лайпциг "гражданите" имаха ярко изразено предимство през първата част, в която диктуваха събитията на терена, но въпреки това момчетата на Хосеп Гуардиола стигнаха само до един гол.

В 26-ата минута домакините сбъркаха при изнасянето, от което се възползва Джак Грийлиш. Английският национал открадна топката и комбинира с Илкай Гюндоган, който с пета изведе в отлична позиция Рияд Марез и с първото си докосване алжирецът прати топката във вратата на "биковете" за 1:0.

След почивката обаче футболистите на РБ Лайпциг поизравниха играта и в 70-ата минута Йошко Гвардиол възстанови паритета. Немският тим изпълни заучено ъглов удар, след който последва центриране на Марсел Халстенберг, а в наказателното поле Гвардиол се извиси и с глава изравни резултата.

Така, всичко между двата тима ще трябва да бъде решено в реванша, който ще се проведе на стадион "Етихад" на 14 март.