Мария Сакари и Арина Сабаленка стартираха с победи на Финалния турнир на WTA

от Вяра Илиева
08:45, 01.11.2022
Чете се за: 02:40 мин.
сакари гоф успешно начало париж

Мария Сакари и Арина Сабаленка стартираха с победи на Финалния турнир на WTA във Форт Уърт (САЩ).

В първия кръг в група "Б" Сакари победи Джесика Пегула (САЩ) със 7:6(6), 7:6 (4) за 2:14 часа на корта. Двете спориха за титлата на турнира в Гуадалахара (Мексико) преди седмица, когато Пегула спечели с 6:2, 6:3 за 71 минути.

Двубоят беше изключително равностоен, като първата част продължи 73 минути. И двете тенисистки реализираха три от петте си възможности за пробив.

Сакари имаше леко предимство във втория сет, но отново се стигна до тайбрек. В 12-ия гейм американката спаси два мачбола, но Сакари взе четири поредни точки в края на тайбрека и затвори срещата с третия си мачбол.

В другия мач от групата Арина Сабаленка преодоля сет пасив, за да победи Онс Жабур (Тунис) с 3:6, 7:6(5), 7:5 за 2:31 часа.

24-годишната Сабаленка спечели последните си три мача срещу Жабур. Тунизийката доминираше със силен сервис в началния сет, печелейки 73 процента от своите точки на сервис, като същевременно не позволи на съперничката си нито една възможност за точка за пробив.

Вторият сет беше доста различен, тъй като Жабур започна да прави двойни грешки. Двете си размениха по три пробива, а в тайбрека Сабаленка преодоля пасив от 3:5 и след четири поредни точки направи 7:5, за да изравни резултата.

В третата част беларускинята направи пробив в 12-ия гейм и приключи двубоя с първия си мачбол.