Матей Казийски и Тренто загубиха драматично от лидера в Италия

12:17, 13.02.2023
Чете се за: 01:47 мин.
итас трентино победи кучине лубе казийски избран mvp срещата

Българският волейболист Матей Казийски и неговият клубен отбор Тренто допуснаха драматично поражение като домакин от тима на Перуджа в среща от 19-ия кръг на италианската Серия "А1".

Волейболистите на Тренто отстъпиха с 2:3 (25:19, 18:25, 22:25, 25:23, 11:15) гейма и по този начин допуснаха четвърто поредно поражение от този съперник.

Матей Казийски завърши двубоя с 16 точки за своя тим, а най-резултатен за домакините стана Алесандро Микиелето с 19 пункта.

Над всички в срещата обаче беше Хайме Ерера, който реализира 25 точки за победителите, а натурализираният кубинец Вилфредо Леон добави 19.

С успеха си волейболистите на Перуджа продължиха серията си без загуба от началото на сезона, като отборът вече има 32 поредни победи във всички турнири.

Закономерно това отрежда на отбора от централна Италия първото място в класирането на Серия "А1" с актив от 56 точки, докато Тренто заема третата позиция с 36 пункта.

В друг двубой от вчерашния ден Александър Грозданов и неговият Верона победиха с 3:2 (25:21, 25:22, 20:25, 27:29, 19:17) като гост Падуа и Аспарух Аспарухов в българското дерби на 19-ия кръг в Италия. И двамата родни национали завършиха срещата с по 4 точки в актива си.

Изложба за 150 години от смъртта на Васил Левски в Националната библиотека
След земетресението: Сирийски лекар спасява денонощно животи в малка гранична болница