Матей Казийски с 28 точки при загубата на Тренто от Верона с 2:3

от Вяра Илиева
13:00, 10.10.2022
Чете се за: 01:32 мин.
матей казийски заби точки тренто победата перуджа

Матей Казийски стана най-резултатен за Тренто с 28 точки, но тимът му загуби от  водения от Радостин Стойчев отбор на Верона с 2:3 във втория кръг на италианската Серия А. Най-резултатен в мача стана руският състезател на Верона Максим Сапожков, който реализира цели 39 точки. Друг българин - Алекс Грозданов, не влезе в игра за Верона, който заема трето място в класирането с 4 точки, докато Тренто е шести - също с 4 точки, но с по-лошо геймово съотношение.

Шампионът Лубе Чивитанови, в чийто редици от този сезон играе Алекс Николов, загуби у дома от Падуа с Аспарух Аспарухов в състава с 2:3. Николов игра в последните 3 гейма, като успя да запише 12 точки. Аспарухов реализира 8 точки. Падуа е на четвърто място, а Лубе Чивитанова е пети в класирането с 4 точки от първите два мача.