Матей Казийски със страхотен мач при поредния си дебют за Тренто

13:34, 13.10.2021
Чете се за: 01:25 мин.
матей казийски страхотен мач поредния дебют тренто

Българският волейболист Матей Казийски изигра много силен двубой за своя италиански клубен Тренто при победата на тима с 3:0 (25:16, 29:27, 25:23) срещу водения от Радостин Стойчев Верона Волей в мач от 1-ия кръг на италианската Суперлига.

Казийски, който изведе Тренто и с капитанската лента, завърши двубоя с 16 точки и логично бе избран за най-добър в срещата срещу бившия му тим.

За 37-годишният посрещач това е начало на четвъртия му престой в отбора от северна Италия, като той е бил част от най-големите успехи на тима.

От другата страна на мрежата вчера пък беше треньорът донесъл 15 трофея на Тренто Радостин Стойчев. Неговия Верона Волей обаче не успя да избегне поражението при визитата си в северна Италия.

Стойчев даде шанс за изява на младия българин Аспарух Аспарухов, като младият национал се отчете със 7 точки.

В друг мач от откриващия кръг шампионът Лубе започна защитата на титлата с победа с 3:0 (25:21, 25:20, 25:19) като гост на Падова.

Община Пловдив отпусна по 2.8 милиона лева за "Колежа" и "Лаута"