Най-масовото изпълнение на химна "Върви, народе възродени" организират в София за 24 май.
То ще се превърне в кулминация на традиционното шествие в София в Деня на светите братя Кирил и Методий от площад "Независимост" до Националната библиотека.
"Каним всички софиянци на 24 май от 11.00 ч. за най-масовото изпяване на химна "Върви, народе възродени" по случай 130-годишнината от написването му, както и 50 години от поставянето на паметника на Св. Св. Кирил и Методий. Отново имаме годишнина. Ще бъде изпълнен от хор, сборен от софийските училища и разбира се, надяваме се да има огромно количество хора, които заедно с нас за първи път ще изпълнят всичките куплети, защото това не е правено и това е част от празника ни", каза Мирослав Боршош, зам.-кмет на Столична община.
18 фотографски истории в галерия на открито „Ани и Явор“ в парк „Света Троица“ в София
България стана член на Комитета за опазване на нематериалното културно наследство на ЮНЕСКО
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?