Интензивен е трафикът на изход за товарни и леки автомобили в четвъртък сутрин на двата гранични пункта с Гърция - "Кулата" и "Маказа".
Всички влизащи в Гърция трябва да имат предварително попълнен формуляр за пътуване и получен QR код. На ГКПП "Кулата - Промахон", ГКПП "Маказа - Нимфея" и ГКПП "Орменион", съпределен на българския ГКПП "Капитан Петко войвода", българските граждани, пътуващи с леки коли и автобуси, трябва да представят отрицателен PCR тест, направен не по-рано от 72 часа преди влизането на територията на Гърция или сертификат за ваксинация срещу COVID-19, направена преди не по-малко от 14 дни.
Сертификатът трябва да е на английски език, да е издаден от оторизирана медицинска служба, да съдържа данни за датите на поставяне на ваксините и вида им. Пътуващите могат да представят и сертификат или положителна диагноза по метода PCR или антиген в продължение на 2 до 9 месеца от датата на заболяването, посочена в него, който е издаден от оторизиран орган в съответствие с националното законодателство на английски, френски, немски, италиански, испански или руски език.
Оставиха в ареста 22-годишния Християн Симеонов, обвинен в опит за убийство на полицай и баща му
4-годишно дете почина в болницата в Добрич, бащата обвинява лекарите в немарливост
Хирурзи от 5 континента обсъждат в Русе баланса между изкуствения интелект и човешкия опит
Язовир "Александър Стамболийски" достигна критични нива, очаква се тази нощ да прелее
Обвинения към градския прокурор на София, че е пътувала в една кола с Петьо Петров - Еврото
Оставиха в ареста 22-годишния Християн Симеонов, обвинен в опит за убийство на полицай и баща му