Днес се навършват 31 години от първите демократични избори у нас след промените. Това са изборите за Седмо Велико народно събрание.
Те се провеждат в два кръга, като първият е на 10 юни 1990 година. Резултатите - печели Българската социалистическа партия, която взима 211 от 400 места във Великото народно събрание. Втори е Съюзът на демократичните сили, трети - ДПС.
След изборите започват масови протести на привържениците на СДС, които смятат, че изборните резултати са манипулирани. Федерацията на независимите студентски дружества обявява окупационна стачка в Софийския университет. А Седмото Велико народно събрание изработва и приема новата Конституция на Република България.
Иван Демерджиев за „Баба Алино“: 25 са задържани и се събират доказателства за незаконни практики в Община Варна
Стою Стоев: Вместо съдебна реформа управляващите запазиха политическия контрол върху ВСС
По-високи пенсии от юли: От август се вдигат минималните осигурителни прагове и максималният осигурителен доход
Две деца загинаха край Мездра, след като млад шофьор изгуби контрол над автомобила си