Над 57 000 подписа бяха внесени в президентството от представители на инициативата "За истинска детска болница". Целта на петицията е да започне отново процесът за изграждане на Национална детска болница.
Вносителите настояват за прекратяване на договора за реконструкция на стария строеж в двора на "Александровска" болница, който по думите им е подписан "на тъмно".
Според представителите на инициативата няма входирано искане за събаряне на сградата, няма разрешително и за строеж.
Те настояват паралелно с изграждането на нова детска болница да има и обучение на кадрите, които да работят в нея. Петицията беше внесена и в Министерския съвет, и в здравното министерство.
"Ние настояваме от сегашния Министерски съвет да прекрати този абсолютно скандален договор и да рестартират целия процес по изграждане на Националната детска болница, отначало с подробен анализ на нуждите, с качествено пълно задание, с международен архитектурен конкурс, който да отговаря на най-съвременните стандарти, с качествено строителство и всичко това да бъде напълно прозрачно под граждански контрол чрез обществен съвет", каза д-р Таня Андреева, детски ревматолог и педиатър.
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
Претоварване в Детската УНГ клиника на ИСУЛ: Около 50 деца с усложнения за две седмици
Млад български онколог получи престижна стипендия на Българската педиатрична асоциация
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?