Необичайно много случаи на коронавирус за неделя. Новозаразени за последните 24 часа са 2019 души.
Това прави 19% положителни проби от общо направени 10614 теста. Според Единния информационен портал отново води София по брой новозаразени, следват Бургас и Варна, а най-малко са случаите в Търговище и Разград.
За изминалото денонощие са починали 38 души.
През изминалата събота са поставени 1244 дози ваксини, с което общият брой на извършените имунизации в България вече е 337904.
От утре в София с 20% трябва да се увеличат леглата за COVID пациенти в болниците. Такава заповед беше издадена от директора на столичната РЗИ.
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
Двете деца, пострадали в катастрофа в Горна Оряховица, вече са извън реанимация
Нови студентски протести организират в Сърбия с призив за предсрочни парламентарни избори