В град Бяла близо половината от хората, които бяха изследвани с антигенни тестове, са положителни за COVID-19.
От безплатните тестове за близо две седмици са се възползвали около 700 души. Това са предимно социално слаби хора и пенсионери, които не могат да се позволят скъпите PCR тестове.
"Тестовете за сметка на община Бяла и болницата, като за община Бяла са за сметка на културния календар, който тази година претърпява доста промени поради ситуацията в страната", каза пред БНТ управителят на болницата в Бяла Димитър Димитров.
За последните две седмици в COVID отделението в болницата в Бяла няма свободни легла. Постоянно се изпращат и пренасочват хора към Русе.
Автор: Теодор Стамболиев
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра