В град Бяла близо половината от хората, които бяха изследвани с антигенни тестове, са положителни за COVID-19.
От безплатните тестове за близо две седмици са се възползвали около 700 души. Това са предимно социално слаби хора и пенсионери, които не могат да се позволят скъпите PCR тестове.
"Тестовете за сметка на община Бяла и болницата, като за община Бяла са за сметка на културния календар, който тази година претърпява доста промени поради ситуацията в страната", каза пред БНТ управителят на болницата в Бяла Димитър Димитров.
За последните две седмици в COVID отделението в болницата в Бяла няма свободни легла. Постоянно се изпращат и пренасочват хора към Русе.
Автор: Теодор Стамболиев
Александър Пулев: ВМЗ отчита печалба от 16,9 млн. евро за първите шест месеца на 2026 г.
Ограничение в Конституцията за нарастването на външния дълг предлагат от ГЕРБ и "Синя България"
Радан Кънев: Днес пак не чухме отговор на въпроса каква е политиката ни по отношение на "Коалицията за желаещите" и на Украйна
Премиерът: България защитава своя интерес, но не пречи на съюзниците си да защитават своя
Доклад на ЕК за върховенството на закона: В ход е подобряване на независимостта на обществените медии