В последните години ставаме свидетели все по-често сякаш на атаки срещу сайтовете на български институции. В Пловдив взимат проблема на сериозно и общината и структурните ѝ звена ще бъдат пазени от кибератаки с нова защита, разработена от експерти от Израел.
Програмата ще осигурява предпазване от най-популярните в последно време "атаки за отказ на услуга". Защитната система е подарък на община Пловдив и тя става първата в България, която ще ползва най-модерен продукт за киберсигурност.
Вижте повече в репортажа на Галена Паскова
Гледайте още теми от "България в 60 минути"
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Шофьорът от катастрофата на АМ "Тракия": Направих всичко възможно да удържа камиона
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (СНИМКИ и ВИДЕО)