Олимпийските ни шампионки по художествена гимнастика изпратиха специален поздравителен клип за зрителите на БНТ по време на престоя си в японския град Мураяма.
Симона Дянкова, Лаура Траатс, Мадлен Радуканова, Стефани Кирякова и Ерика Зафирова са на специлано посещение в страната на изгряващото слънце, където в последните няколко дни проведоха тренировки с деца от местните клубове и дори бе открит техен паметник в Мураяма.
В поздравителното видео родните грации разказват за част от тези си дейности, а накрая споделят и какво им предстои до края на посещението им в Япония.
"Здравейте, намираме се в Мураяма! Тук сме от вече четири дни, хората ни посрещнаха много топло и вече имахме възможност да се докоснем до японската култура отново. Също така присъствахме на откриването на наш паметник. Имаше специална церемония и сме наистина трогнати от това колко много ни уважават хората тук. Хората се грижат и за нашия комфорт, а в лобито на хотела навсякъде има наши снимки и дори са изработили хартиени медали от Токио, с които всеки може да се снима. Накрая на престоя ни имаме продукция тук в Мураяма и мастър клас в Токио. Поздрави от Мураяма", заявиха златните ни медалистки от ЛОИ Токио 2020.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Европейските шампионки от Варна станаха посланици на вдъхновението в инициативата „Светилник“
Вера Маринова: Спортът е едно от най-могъщите средства, с които децата могат да станат най-добрата версия на себе си
Боряна Калейн: За мен е огромно удоволствие и чест да бъда на световното първенство за спортисти със синдром на Даун
Стилияна Николова ще участва само на Световната купа в Милано преди първенството на планетата в Германия
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив