ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Остава опасността от гръмотевични бури и градушки

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 02:35 мин.
У нас
Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
      Слушай новината
      00:00
      00:00

      Слънце, дъжд, гръмотевични бури и градушки - и в близките дни тези явления ще присъстват в прогнозата. Информация за градушка има до момента в Пловдив, както и в област Монтана - селата Бъзовец и Долно Церовене.

      Градушка в Пловдив

      И в близките часове на много места ще има валежи, временно интензивни и придружени и от гръмотевици. Остава опасността и от градушки. След полунощ облачността навсякъде ще намале и утре денят ще започне със слънчево време. Минимални температури ще бъдат между 8° и 13°, максималните - между 22° и 27°, в комбинация със слаб до умерен западен вятър.

      По Черноморието вятърът ще от юг, температурите ще се повишат и ще бъдат от 20° до 24°. Температурата на морската вода е 14 - 16°.

      През втората половина на деня отново на много места ще има валежи, на места интензивни и придружени от гръмотевици. За разлика от днес, утре вероятността за градушки е по-голяма в Югоизточна България.

      И в планините, след слънчевото начало на деня, в следобедните часове на много места ще превали и прегърми. И там ще има райони със значителни количества. Ще духа умерен западен вятър. Максималните температури в курортите - от 9° до 15°.

      Слънчево, но по-хладно от обичайното ще бъде утре в Испания. Останалата, по-голяма част от Европа, остава под влияние на обширен многоцентров циклон и в много райони ще има дъжд и гръмотевици, а в северните части от континента ще продължи да превалява сняг.

      Дъжд, гръмотевични бури и градушки се очакват и на много места на Балканите. Слънчево ще се задържи в южните райони от полуострова, включително и в Гърция, а температурата на морската вода по крайбрежието на южната ни съседка е от 18° до 20°.

      У нас през почивните дни времето ще остане без промяна - с повече слънчеви часове преди обяд и с валежи и гръмотевични бури в следобедните часове - в събота - главно в западната половина от страната, в неделя - в централните и източните райони. В началото на следващата седмица температурите слабо и временно ще се повишат, но отново ще има райони с валежи.

      ТОП 24

      Най-четени

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?