След фаталния инцидент в неделя, при който 16-годишно момче загина след токов удар, Столичната община откри нарушения в пет преместваеми обекта. Два от тях са на терена на болница "Св.Иван Рилски" и 3 на тротоара пред здравното заведение.
От информация на Столичната община става ясно, че през 2016 г. за павилионите в двора на болницата са сключени договори от ръководството на лечебното заведение. Не са установени обаче документи за поставянето и въвеждането им в експлоатация.
През 2018 г. е направена констатация от тогавашния кмет на район "Триадица" и Столичната община започва процедура по премахването им като незаконни.
Районната администрация я връща за отстраняване на пропуски, където не е завършена. За начина на захранване на двата обекта с електричество липсват проекти и разрешения.
От общината посочват, че обектите са изцяло незаконни.
Адвокат Марковски за убитото от токов удар момче: Трябва да се търси наказателна отговорност
Относно другите три обекта, от Столичната община обясниха, че те са поставени след процедури, проведени от район "Триадица".
И при трите са открити нарушения в разрешенията за поставяне, издадени от района в несъответствие с одобрените схеми.
От общината допълват, че към разрешенията за поставяне от районната администрация не са одобрени проекти за електрозахранване на обектите.
Проверката ще продължи и днес. Кой ще понесе отговорността за инцидента, предстои да разберем.