Радо Стойчев и Алекс Грозданов взеха българското дерби с Алекс Николов и Лубе в Италия

13:10, 30.01.2023
радо стойчев алекс грозданов взеха българското дерби алекс николов лубе италия

Италианският волейболен Верона, воден от българския специалист Радостин Стойчев, надигра с 3:2 (25:22, 25:22, 20:25, 20:25, 15:12) у дома състава на Кучине Лубе Чивитанова с Александър Николов в среща от 17-ия кръг на волейболната Серия "А1".

За победителите цял мач пък изигра друг български национал в лицето на Алекс Грозданов, който се отчете с 8 точки за успеха. Най-резултатен в срещата пък стана неговият съотборник Кейта Ноумори, който реализира 29 точки.

От другата страна на мрежата Александър Николов също завърши с 8 пункта, но бе заменен след втория гейм, тъй като имаше само 29% успеваемост в атака.

С успеха си момчетата на Радостин Стойчев се изкачиха на шестото място в класирането с 24 точки, докато Лубе остава на четвъртата позиция с 27 пункта.

В друга среща от кръга Тренто с Матей Казийски победи с 3:0 (25:15, 25:18, 30:28) състава на Монца, а българинът реализира 11 точки за победата.

Аспарух Аспарухов и неговият Падуа пък отстъпиха на Сиена с 2:3 (25:21, 25:21, 14:25, 14:25, 13:15). Българският посрещач завърши срещата със 17 точки.