Реал Мадрид се доближи до върха в Евролигата след успех над Панатинайкос

12:39, 02.02.2023
Испанският Реал Мадрид победи Цървена звезда със 79:59 като гост в сръбската столица Белград в среща от 18-ия кръг на Евролигата.

Реал Мадрид победи Панатинайкос с 83:68 точки в мач от 22-рия кръг на Ерволигата.

Възпитаниците на Матео Чус изградиха двуцифрен аванс още през първата четвърт, като спечелиха частта с 26:14. Преднината на мадридисти продължи да расте, като на почивката резултатът бе 48:30.

След почивката гърците се опитаха да се върнат в срещата, но усилията им се оказаха безуспешни, след като столичани поведоха с цели 21 точки, преди крайното 83:68.

Най-резултатен на паркета в зала "Уизинк Център" в Мадрид бе Парис Лий от тима на гостите със 17 пункта.

Реал Мадрид заема втората позиция в класирането, макар да има еднакъв актив с лидера в подреждането Олимпиакос, където играе българският национал Александър Везенков. И двата отбора имат 15 победи и 7 загуби. Панатинайкос е 15-и с 8 успеха и 14 поражения.