НОВИНИ

Черно море Тича преодоля щурма на Рилски

"Моряците" не се огънаха пред действащите шампиони и удължиха победоносната си серия в НБЛ.

bnt avatar logo
от Веселин Михайлов
21:20, 13.01.2025
Чете се за: 04:00 мин.
Спорт
черно море тича преодоля щурма рилски
Снимка:
Слушай новината

Черно море Тича продължава да набира скорост и се поздрави с трети пореден успех в НБЛ. Селекцията на Васил Евтимов надделя над Рилски спортист с 82:77 в среща от 14-ия кръг, изиграна в зала "Христо Борисов". "Моряците" се погрижиха да властват през голяма част от мача, но заслужиха победата си едва във финалните акорди, когато отблъснаха щурма на действащите шампиони, стопирайки рейда им от три последователни верни стъпки в елита. Също така отборът от Варна прекъсна негативната си серия срещу Рилецо от 27 поредни загуби.

В игра за самоковския отбор се завърна капитанът Чавдар Костов, но двубоят бе недоигран от получилия удар в главата Иван Димитров. Освен това Красимир Петров напусна за 5 лични нарушения.

Варненският тим се изкачи до седмото място във временното класиране, като на сметката му личат 6 победи и 6 загуби, а момчетата на Любомир Киров продължават да са еднолични лидери с 11 успеха и 2 поражения.

Вкарването се оказа трудна задача и за двата отбора, които в откриващите минути действаха доста хаотично. Алън Арнет и Цветомир Чернокожев поеха известна отговорност в опитите да подобрят резултатността, като кош на втория осигури възможността на домакините да се откъснат с 2 точки актив края на дебютния период.

Соловите изпълнения на Шон Смит и Родни Първис, както и по-солидното лице в защита, позволи на „моряците“ да грабната вълната по пътя към двуцифрената разлика в начало на следващата десетка. Деян Карамфилов и Чавдар Костов въдвориха известен ред в самоковските редици, но проблясъци на Евгени Хаджирусев бяха в основата на това варненският тим да се оттегли в съблекалнята при 36:30.

Ударна доза в офанзивен план, дело основно на Джон Флорвиъс и Смит, върна усещането за двуцифрена разлика на старта на третата част. Оборотите значително се вдигнаха, а Костов получи подкрепа в нападение от Алекс Симеонов и Юре Планинич, но „моряците“ влизаха във все по-добър ритъм и си извоюваха 11-точков аванс след 30 минути игрово време.

Варненският тим повтори упражнението от началото на третата четвърт и при откриването на заключителната, когато отново намери пътя към двуцифрената разлика. Точните мерници на Костов, Планинич и Симеонов накараха Рилецо да мечтае за обрат, а два точни наказателни удара на Карамфилов стопиха изоставането им до минус 2 точки в последните 28 секунди. В ответната атака Николай Стоянов не трепна от фаула и прати радостта в домакинския лагер.

Родни Първис напомни за офанзивния си потенциал и окрили Черно море със своите 22 точки. Шон Смит го последва с 13 и 7 борби, Майкълин Скот и Джон Флорвиъс го последваха с по 11 точки, като вторият се прибра в съблекалнята и с 8 овладени под двата ринга топки.

Чавдар Костов отговори за Рилски с 19 точки. Юре Планинич финишира с 16 и 7 борби, Алън Арнет регистрира 14 и 5 асистенции, Алекс Симеонов завърши с 10 точки.

На 19 януари (неделя) Черно море ще пътува до Плевен за визита на Спартак, а ден по-късно Рилски ще домакинства на Балкан.

Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber

Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини

Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

Свали приложението BNТ News
google play badge
Свали приложението BNТ News
app store badge
Топ 24
Най-четени
Катастрофа затруднява движението по пътя към "Юндола"
Катастрофа затруднява движението по пътя към "Юндола"
If elections were held today: GERB in the lead, "Vazrazhdane" and "MRF- New Beginning" in a battle for second place
If elections were held today: GERB in the lead, "Vazrazhdane" and "MRF- New Beginning" in a battle for second place