Седмокласниците се явяват на един от най-важните си изпити. В Министерството на образованието и науката беше изтеглен вариант 2.
Над 56 000 ученици трябва да положат изпита по национално външно оценяване по български език и литература. Началото е от 9.00 ч.
Първата част от изпита е с продължителност 75 минути, а втората - 90 минути. За децата със специални потребности е предвидено повече време - 115 минути за първата част и 140 минути за втората. Изпитът се провежда в 1675 училища, ангажирани са малко над 17 000 квестори.
Децата трябва да са половин час по-рано там и да носят със себе си документ за самоличност и служебна бележка. Учениците ще имат 26 задачи. Изпитът по математика е на 20 юни. Резултатите трябва да излязат на 1 юли.
Вижте повече в прякото включване на Тереза Кънчева