Шериф (Тираспол) на прага на историята след класика у дома

11:43, 18.08.2021
Чете се за: 01:32 мин.
шериф тираспол прага историята класика дома

Молдовският шампион Шериф (Тираспол) спечели с 3:0 срещу Динамо (Загреб) в първия плейофен двубой между двата тима в битката за място в групите на Шампионската лига.

Така, Шериф направи голяма крачка към историческо първо участие в групите на най-престижния европейски клубен турнир.

Съставът от Тираспол беше по-опасният през всичките 90 минути, отправяйки два пъти повече удари по посока противниковата врата.

В крайна сметка Адама Траоре откри резултата в края на първата част, а Димитриос Коловос се разписа за 2:0 скоро след почивката.

Отново Траоре оформи класическата победа за Шериф с втория си гол в 80-та минута.

По този начин молдовският тим е само на 90 минути от това да се превърна в първия отбор от своята страна, който достига до групите на Шампионската лига.

Междувременно, снощи се изиграха още два двубоя от плейофния кръг, като Шахтьор (Донецк) взе крехък аванс срещу Монако след победа с 0:1 като гост, докато Ред Бул (Залцбург) победи с 2:1 у дома датския шампион Брьондби.

Стойчо Младенов: Надявам се да извлечем максимума от този мач