Шиносуке Оса с олимпийската титла на висилка по спортна гимнастика

Още един медал за японеца в Париж

16:12, 05.08.2024

Олимпийският шампион в многобоя Шиносуке Оса (Япония) спечели титлата на финала на висилка при мъжете в турнира по спортна гимнастика на Игрите в Париж.

20-годишният японец триумфира с оценка 14.533 точки, от които 5.900 за трудност и 8.633 за изпълнение.

Ока спечели четвърти медал от френската столица, от които три са златни - в многобоя, отборно и на висилка. Той има и бронз на успоредка.

17-годишният Анхел Барахас от Колумбия взе среброто с оценка от 14.533 точки, но той има по-ниска стойност за изпълнение от победителя.

Бронзовото отличие стана притежание на двама състезатели с еднакви оценки от по 13.966 точки. Единият е Бохън Чжан (Китай), който представи силно изпълнение, но направи грешка при приземяването. Другият е Ча-хун Тан (Тайван), който има същата стойност за изпълнение като китаеца.

Олимпийският шампион от Токио 2020 Дайки Хашимото (Япония) не успя да се класира за финала на този уред в Париж, а сребърният медалист от предишните Игри Тин Сръбич (Хърватия) завърши осми след груба грешка и падане.