Шведите се наложиха над Канада с 4:2
Националният отбор на Швеция победи Канада с 4:2 (1:0, 0:1, 3:1) в мача за третото място на Световното първенство по хокей на лед за мъже и спечели бронзовите отличия.
Хокеистите на Канада останаха без медали от шампионат на планетата за първи път от 2018 година насам. Шведите пък за последно взеха медали именно през 2018-а, когато триумфираха с титлата.
Головете за победителите отбелязаха Карл Грундстрьом, който се разписа на два пъти в първия и третия период, съответно за 1:0 и 3:2, Ерик Карлсон, който изравни за 2:2 след като отборът на Канада бе повел и Маркус Йохансон, който оформи крайното 4:2.
След като допусна първото попадение във вратата си Канада обърна до 2:1 в своя полза след голове на Дилън Козенс и Пиер-Люк Дюбоа, но те се оказаха и последните за състава в срещата за третото мято на шампионата в Прага.
По-късно тази вечер в чешката столица предстои и големият сблъсък за титлата на Световното първенство по хокей на лед, в който ще спорят домакините от Чехия и Швейцария.
Васил Терзиев към спортистите със синдром на Даун: Направихте София още по-слънчева
Илияна Йотова: София ще бъде столица на усмивката, смелостта и необятните човешки възможности
Четирима българи достигнаха до финалите на европейското първенство по спортно катерене
МВР удари "Калашниците": КПП-та в Ботунец, обиски и арести в цяла София (ОБЗОР)
Путин и Тръмп са разговаряли по телефона, американски пратеници скоро ще са в Москва
Сблъсъци и сълзотворен газ в Женева: Хиляди демонстранти против срещата на Г-7 (СНИМКИ)