През почивните дни страната беше разтърсена от две големи трагедии - катастрофите край великотърновското село Шереметя и край Ловеч, които отнеха живота на общо четирима души. Сред тях са футболният треньор Ферарио Спасов и волейболната треньорка Стефка Великова. Загинаха и двама волейболисти, а други двама души са настанени в плевенската болница.
Вчерашният футболен мач между "Етър" и "Лудогорец" започна с минута мълчание в памет на жертвите. Журналистът Ангел Ганцаров и пиарът на отбора Анатоли Петров разказаха пред БНТ, че Ферарио Спасов е бил начело на тима само за половин година, но именно той е човекът, който вкарва "Етър" в професионалния футбол.
"Аз в момента пиша книга за историята на клуба и съм отделил специално място за шестима треньори, които вкараха отбора в първа група - Ферарио Спасов е един от тях", каза Ганцаров.
И двамата описаха Спасов като изключително скромен и съвестен в работата си, а феновете са го подкрепяли безусловно:
"Отборът тръгна много добре, не загуби нито една среща до края на първенството. Когато трябваше да си тръгва, фенклубът го извика, много държаха той да остане, защото ги е впечатлил с работата и поведението си", каза Ганцаров.
"Никога - каза ми Феро тогава - никога за три-четири месеца не съм чувствал такава обич от феновете. Страхотен човек и наистина много скромен. Работил съм с 20-на треньори, всеки има своя характер, но Феро ще го запомня като изключително съвестен, отдаден на работата си, без претенции", сподели Петров.
Загиналата волейболна треньорка от Плевен - Стефка Великова, е създател на клуб "Олимпиец", каза още Ангел Ганцаров.
"Семейство Великови е едно от най-известните спортни семейства в Плевен. Съпругът на Стефка Великова е един от най-известните български волейболисти Дарин Великов - два пъти шампион на страната, бил е треньор на отборите "Спартак", "Черно море". Синът им е баскетболист, в момента е капитан на "Левски", обясни той.
Вижте още в прякото включване на Зорница Илиева
"Не може да бавите решения с години": Бащата на Сияна поиска оставката на председателката на ВКС
„Андре Шение“ открива 55-ото издание на Фестивала на оперното и балетно изкуство в Стара Загора
Служители на НОИ от цялата страна протестираха с искане за 20% увеличение на заплатите
125 години от основаването на "Пирогов": В болницата работят над 2500 души
Енергийният министър: Българите да са спокойни - имаме за 6 месеца бензин, за 4 месеца дизел и за 2 месеца авиационно гориво
Първият бюджет в евро: Бурни дебати в парламента за план-сметката на държавата (ОБЗОР)