Стефан Стефанов стана европейски шампион по борба за момчета до 15 г.

В петък са финалите при девойките, като Валерия Станчевва ще спори за титлата при 46-килограмовите

Борба
Снимка: БФ Борба
22:22, 16.05.2024
Още

Стефан Стефанов стана европейски шампион за момчета до 15 години на първенството в Лутраки, Гърция. На финала при 85-килограмовите на свободния стил състезателят на "Юнак Локомотив" (Русе) се наложи с технически туш 10:0 над молдовеца Еуген Дохатер за 82 секунди.

Другите трима представители на България в малките финали останаха пети. И тримата отстъпиха пред класни съперници.

Валентин Господинов (57) отстъпи пред Марио Ананиев (Македония) с 0:7, Петко Саракостов (62) бе спрян от арменеца Аветик Тутхалян с 0:11, след като получи травма по време на срещата, а Николай Илиев (68) не успя срещу грузинеца Рати Равазашвили - 1:5.

В петък са финалите при девойките.

Валерия Станчевва ще спори за титлата при 46-килограмовите, след като в полуфиналите се наложи с технически туш 13:2 над туркинята Евин Демир. Преди това състезателката на ЦСКА победи и рускинята Дария Нахорная - 10:0.

В репешажите в петък, 17 май, продължават Андрея Нисева (58), както и Велизара Никифорова (62).

Килиан Мбапе откри своя восъчна фигура в Париж
Роналд Куман оповести разширения състав на Нидерландия за европейското първенство по футбол