Стилияна Николова е финалистка на обръч и на топка на Държавното първенство категория "Елит"

Стилияна Николова
Снимка: Startphoto.bg
20:11, 10.05.2024

Стилияна Николова от клуб Илиана се класира за финалите на обръч и на топка на Държавното първенство по художествена гимнастика категория "Елит" в зала "София".

В първия ден на шампионата Николова получи 34.725 точки за изпълнението си на топка, а композицията ѝ с обръч беше оценена на 37.500 пункта.

Днес 30-те най-добри грации при жените, девойки младша и старша възраст играха с обръч и топка в квалификациите, за да определят осемте финалистки на отделните уреди.

Утре състезанието продължава със съчетанията с бухалки и с лента, а в неделя предстоят финалите.

Сред най-добрите осем на топка и обръч са още Ева Брезалиева (Илиана), Елвира Краснобаева (Грация), Никол Тодорова (Авангард), Ивон Бошкилова (Левски), както и две представителки на Левски-Триадица Алина Коломиец и Жана Пенчева и други.

Припомняме ви, че Боряна Калейн не участва в първенството по решение на треньорския щаб.

При девойки старша сред финалистките са националките Дара Малинова и Магдалена Вълкова.

Държавното първенство по художествена гимнастика в зала "София" беше официално открито по-рано днес от президента на БФХГ Илиана Раева.