Реставрирането на катедралата "Нотр Дам" в Париж може да продължи и след 2024-а - годината, в която се очаква храмът отново да отвори за посетители.
От католическата епархия във френската столица обявиха, че набират 6 милиона евро за обновяване на интериора на храма. Досега са събрани 800 милиона евро.
Според закон, приет преди две години обаче, средствата могат да бъдат използвани само за укрепване и възстановяване на историческата част. Събраните 6 милиона евро ще бъдат използвани за обновяване на осветлението и озвучителните системи в катедралата.
Контролът на храните в ЕС: Как се проверяват стоките, влизащи от трети страни?
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите