Ученици от две побратимени училища - от Скопие и Велико Търново, посетиха заедно днес Европарламента в Брюксел. Посещението им е част от съвместен проект за рисунки между двете училища, който цели да създава мостове между младите хора от двете съседни държави и е по инициатива на българския евродепутат от "Обнови Европа" Илхан Кючюк.
Македонските ученици са от скопското училище, от което са и шест от жертвите на тежката катастрофа на магистрала "Струма" в края на миналата година. Заедно с децата от побратименото училище във Велико Търново и с други ученици от Айтос, те се запознаха с работата на европейските институции и разговаряха с посланика на България в ЕС Румен Александров, както и с вицепремиера и главен преговарящ на Северна Македония Боян Маричич.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube: https://go.bnt.bg/youtube
Генералният директор на БНТ Милена Милотинова получи плакет от ORF на конкурса "Евровизия 2026"
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
Техническа грешка увеличи заплатите на шефовете на енергийни регулатори с до 2000 евро