Валентина Димитрова с 29-о място на спринта в Йостерсунд и първи точки за Световната купа по биатлон

18:59, 01.12.2023
Чете се за: 01:35 мин.
валентина димитрова спринта световното биатлон девойки

Българката Валентина Димитрова завърши на 29-о място в спринта на 7.5 км при жените от програмата на Световната купа по биатлон в Йостерсунд, Швеция.

Родната състезателка проведе една много добра надпревара, в която допусна само една грешка при стрелбите си и в крайна сметка записа дебютно влизане в топ 30 в кариерата си, както и първите си точки в Световната купа.

Димитрова финишира на изоставане от 1:37.6 минути от победителката Лу Жанмоно, която повали всичките десет мишени на огневия рубеж.

Друга от българките в състезанието Лора Христова се нареди 55-а без пропуск в стрелбата си и така ще прави компания на Валентина Димитрова в неделното преследване на 10 км, за което по регламент се класират първите 60 от спринта.

Последната ни представителка в днешната надпревара Даниела Кадева пък остана едва 99-а с два пропуска в стрелбата си и на повече от 5 минути изоставане спрямо победителката Жанмоно.

В същото време на върха в битката за първото място французойката изпревари представителките на Норвегия Каролин Кнотен и Юни Арнеклейв.

Запалиха светлините на коледната елха в София (Снимки)
Кирил Вътев: Разбрах се с украинския министър да ни информират за всяка сделка от Украйна до България