Васил Божиков и Слован Братислава продължават напред в Шампионската лига

10:26, 14.07.2021
васил божиков слован братислава продължават напред шампионската лига

Българският бранител Васил Божиков и неговия Слован Братислава се класираха за втория квалификационен кръг на Шампионската лига, въпреки неубедителното си представяне срещу ирландския шампион Шамрок Роувърс.

Божиков и компания загубиха с 1:2 визитата си в Дъблин, но с общ резултат 3:2 продължават в следващата фаза.

Васил Божиков, който е и капитан на словашкия шампион, носи основна вина за първия гол на Шамрок, след като в 16-та минута събори противников футболист в наказателното поле и ирландците получиха право да изпълнят дузпа.

Греъм Бърк застана зад топката и не сбърка за 1:0, а в 64-та минута Ричард Тауел направи 2:0, изравнявайки общия резултат в сблъсъка

Все пак гол на Владимир Вайс в 73-та минута класира Слован за следващата фаза, където ги очаква сериозен тест срещу Йънг Бойс.

Друг българин, който участва в Шампионската лига, Милен Гамаков също продължава към втория квалификационен кръг, след като неговия Жалгирис елиминира с 5:2 общ резултат първенецът на Северна Ирландия Линфийлд.

В следващата фаза Жалгирис ще срещне стар познайник на българския шампион Лудогорец - унгарския Ференцварош