Пред Генералното консулство на Руската федерация се събра голяма част от украинската общност. Някои от участниците в протеста декларираха, че са дошли у нас от Русия и Беларус. И заявиха категоричната си подкрепа за украинците.
Повечето от протестиращите обявиха, че са притеснени за близките си, останали в Украйна. Те разказвали, че живеят в постоянен страх. Част от тях са твърдо решени да останат в Украйна, други обаче искат да напуснат мястото на военните действия.
От Украинската организация във Варна призоваха България да окаже съдействие на сънародниците ни, за да се върнат у нас.
Кризисни центрове в Бургас готови да приемат евакуирани хора от Украйна (СНИМКИ)
Хората напомнят, че това, което се случва, продължава вече 8 години.
Те настояват за мир в Украйна, но не са склонни да приемат като компромис
откъсването на част от територията й.
Вижте повече в прякото включване
В Бургас почитат паметта на полицаите, които загинаха при опит да спрат автобус с нелегални мигранти
Николай Найденов: Създадохме план, който превръща съдебната реформа в единна национална програма с ясна политическа отговорност
Депутатите се събират извънредно във вторник заради Закона за държавния служител
Съдът в Пловдив остави в ареста бившия полицай, обвинен за убийството на млад мъж в Съединение
Продължава издирването на 58-годишния мъж от Пещера, който изчезна след бурята вчера
Частично бедствено положение в община Струмяни заради падналите проливни дъждове (СНИМКИ)