Марсоходът "Кюриосити" е открил още органични съединения на Червената планета.
Пет от седемте съединения са идентифицирани в изсъхнало езерно дъно до екватора. Откритието е част от усилията на НАСА да установи дали на Марс някога е имало живот. Категоричен отговор засега няма.
От екипа, управляващ "Кюриосити" съобщиха, че "откритията подкрепят доказателствата, че планетата е била обитаема по времето, когато е възникнал животът на Земята".
Шок в цените по морето: 9 евро за таратор в Созопол, проверки за завишения в заведенията