ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Ветровито време днес, но облачността ще намалява

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 02:40 мин.
У нас
Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
Слушай новината

Вятърът ще се ориентира от запад-северозапад, ще се усили и с него ще нахлува студен въздух. В Дунавската равнина и източните райони от страната вятърът ще е силен и поривист. Облачността ще се разкъсва и намалява, след обяд - до предимно слънчево време. Минималните температури ще са между минус 2° и 3°, в София - около минус 1°, а максималните - между 4° и 10°, в София - около 2°.

Сутринта по Черноморието облачността ще е значителна, но още преди обяд ще се разкъса и намалее до предимно слънчево време. Ще духа умерен, временно силен вятър от запад-северозапад. Максималните температури ще са между 6° и 9°, близки до температурата на морската вода. Вълнението на морето ще е 2-3 бала.

Сутринта над планините облачността ще е значителна и на отделни места в масивите от Западна България все още ще превалява слаб сняг. След обяд облачността ще се разкъса и намалее до предимно слънчево време. Ще духа умерен, по високите и открити части - силен вятър от запад-северозапад. Максималната температура на 1200 метра ще е около минус 2°, на 2000 метра - около минус 6°.

През следващите дни затоплянето ще продължи. В сряда ще бъде предимно слънчево, след обяд с разкъсана висока облачност. Вятърът ще се ориентира от югозапад, ще отслабне, в Западна България и ще стихне.

В четвъртък облачността ще се увеличи, на отделни места ще превали слаб дъжд. В източните райони вятърът ще се усили, а в Западна България ще се задържи почти тихо и там в низините и котловините ще бъде мъгливо или с ниска слоеста облачност.

В петък ще се задържи предимно облачно, на места със слаби валежи от дъжд. Ще бъде топло за средата на януари с минимални температури в по-голямата част от страната между 3° и 8°, максимални - между 12° и 17°. По-късно след обяд с ориентиране и усилване на вятъра от северозапад ще нахлува студен въздух. През нощта срещу събота със застудяването дъждът в цялата страна ще премине в сняг.

В събота преди обяд валежите от сняг ще продължат, ще се образува и нова снежна покривка. Температурите ще са с малък дневен ход, близки до нулата.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?