Втора загуба за Черно море Тича в НБЛ

Най-резултатен за победителите от Академик Бултекс 99 стана Васил Бачев с 13 точки.

втора загуба черно море тича нбл
Снимка:
21:08, 18.10.2024
Чете се за: 02:47 мин.

Академик Бултекс 99 записа втори успех от началото на новия сезон в Националната баскетболна лига.

Възпитаниците на старши треньора Йордан Янков надделяха с 67:64 (18:23, 16:5, 20:17, 13:19) като домакини на Черно море Тича в среща от третия кръг на шампионата. Така пловдивските „студенти“ вече са с баланс от 2 успеха и 1 поражение, докато за варненския тим това бе втора поредна загуба от два изиграни мача.

Гостите започнаха срещата в зала „Сила“ по-концентрирано и бързо отвориха преднина от 17:9, която увеличиха до 23:13. Пловдивските „студенти“ обаче отговориха в последните 90 секунди от частта и след кош и тройка на Александър Матушев намалиха пасива си до 18:23 в края на първите десет минути.

Играчите на Йордан Янков пренесоха импулса в играта си и във втората четвърт, което им позволи да заличат напълно изоставането си и да излязат напред в резултата при 34:26 след серия от 13 безответни точки. Две точни изпълнения от наказателната линия на Венелин Христов помогнаха на Черно море Тича да прекъсне тази поредица на домакините и така почивката дойде при 34:28 в полза на Академик.

След паузата баскетболистите на Георги Давидов продължиха да не намират верните решения в нападение, а „студентите“ се възползваха от колебанието в противниковия отбор, за да натрупат солидна преднина от 15 точки при 48:33 в средата на третата четвърт. До края на частта гостите от Варна все пак успяха да отговорят и да свалят разликата отново под 10 точки - 54:45.

Последните десет минути стартираха равностойно и играта вървеше кош за кош. Тройка и два успешни изстрела от наказателната линия на Васил Бачев обаче отново върнаха двуцифрената преднина на Академик при 62:50 6:23 минути преди финалната сирена. До края на срещата отборът на Черно море Тича показа характер и свали разликата до само 3 точки при 67:64, но все пак домакините не допуснаха изненада и така записаха втори успех от началото на сезона.

Най-резултатен за победителите стана Васил Бачев с 13 точки, а Николай Титков добави 12.

За Черно море Тича Николай Стоянов реализира 12 точки, докато Джон Флорвиъс и Иван Спиров се отчетоха с по 11.