Ясен е съставът на националния ансамбъл на България, който ще наследи олимпийските шампионки от Токио 2020.
От родната федерация по художествена гимнастика обявиха имената на петте момичета, които оформят ансамбъла. Това са Вая Драганова, Петя Борисова, Камелия Петрова, Женина Трашлиева и Елена Георгиева.
Едновременно с тях ще се подготвят и резервите, които оформят втория състав: Камелия Стоилова, Маргарита Василева, Рейчъл Стоянов, Биляна Везирска и Десислава Галионова.
Новият олимпийски цикъл предопределя нови съчетания – с нови уреди. През 2021 година ще се играят съчетания с 5 обръча, а смесеното е с 2 топки и 3 ленти.
От федерацията информират още, че всяка една от гимнастичките се готви да бъде титуляр, независимо дали започва като състезател в първия, или във втория отбор.
Европейските шампионки от Варна станаха посланици на вдъхновението в инициативата „Светилник“
Вера Маринова: Спортът е едно от най-могъщите средства, с които децата могат да станат най-добрата версия на себе си
Боряна Калейн: За мен е огромно удоволствие и чест да бъда на световното първенство за спортисти със синдром на Даун
Стилияна Николова ще участва само на Световната купа в Милано преди първенството на планетата в Германия
Две деца от футболен клуб "Славия" и бащата на едно от тях загинаха при тежка катастрофа на АМ "Тракия"