Актьорът Христо Шопов е арестуван късно снощи по подозрение, че е нападнал с пистолет негова съседка след скандал. Тя твърди, че при конфликта актьорът е извадил оръжие, а той отрича.
Скандалът се разразил около 1 часа след полунощ в междусъседско пространство. Според информацията до момента първоначално спорът възникнал между съпругата на актьора и 36-годишната гражданка на Люксембург.
Впоследствие е сигнализирана полицията. 36-годишната жена съобщила, че ѝ е нанесен побой и ѝ е отправена заплаха за живота и здравето с огнестрелно оръжие.
Изпратеният на място полицейски екип е установил, че възникналият междусъседски спор е между жената и 60-годишен мъж.
Той притежавал три огнестрелни оръжия, които предал доброволно и е задържан. Жената е откарана за лекарски преглед.
"Спорът е възникнал между съпругата на въпросния гражданин и гражданката на Люксембург. На място е установено, че въпросният гражданин притежава 3 броя огнестрелни оръжия. Същите са предадени доброволно от него и същият към настоящия момент е задържан в поделение на МВР. На госпожата е извършен преглед в център за спешна медицинска помощ и е установено, че същата има охлузвания по ръката и хематом на долната устна. Образувано е досъдебно производство", заяви гл. комисар Димитър Кангалджиев.
По случая е образувано досъдебно производство, очаква се материалите да бъдат докладвани на прокуратурата.
Вижте още в прякото включване на Йоана Миланова.
500 000 евро са източили от НЗОК петима души, сред които двама лекари, чрез фиктивни физиотерапии
Прокуратурата в Пловдив с подробности за източването на средства чрез фиктивни прегледи и хоспитализации
Полицията във Варна се самосезира и задържа мъж, за когото се твърди, че изтезава животни
Разказ от първо лице за измамата в "Баба Алино": Гората беше превърната в строителна площадка, нямаха разрешителни
Павел Попов за незаконното строителство край Варна: Всичко това може да приключи само чрез взаимодействие между местната и централната власт