ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Задържаният за изборна търговия в Етрополе Кирил Киров остава в ареста

Чете се за: 02:40 мин.
У нас
Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
      Слушай новината
      00:00
      00:00

      Задържаният за организиране на изборна търговия в Етрополе Кирил Киров остава в ареста. Районният съд в града реши, че са събрани достатъчно доказателства, за да се предположи, че Киров е извършил престъплението, в което е обвинен.

      Пред съда бяха представени 61 попълнени декларации за застъпници, както и такива, които не са попълнени, но са били готови да се попълнят. Всички те са иззети от офиса на шахматен клуб "Чавдар", на който обвиняемият е председател, както и от офиса на фирмата, в която той работи за бързи кредити.

      Декларациите са твърде повече, отколкото изборните секции в района, а законът казва по един застъпник на една изборна секция за една политическа партия. В общината има 19 секции, а намерените в Киров декларации са над 3 пъти повече.

      Другото интересно е, че при една изборна секция в село Малки Искър има 26 декларации за застъпници, голяма част от тях обаче се оказват неграмотни. Един от застъпниците дори е със заболяване шизофрения и е в състояние, което абсолютно пречи той да бъде застъпник.

      "Свързвам се с моя доверител, който е бил упълномощено лице на въпросната партия, с цел да търсим застъпници за въпросните избори. Всяка една българска партия намира и търси застъпници, за които заплаща и обикновено сумата наистина е около 50 лева", заяви адвокат Борис Михайлов.

      "Декларациите са много по-големи от необходимия брой регистриран в закона на лица, които могат да бъдат застъпници. В случая в село Малки Искър има само една избирателна секция, а попълнените декларации са на 26 лица", уточни Христо Христов, и.ф. районен прокурор на Етрополе.

      Решението на Районния съд в Етрополе не е окончателно, то може да бъде обжалвано и адвокатът на обвиняемия каза, че ще го обжалва.

      В случай, че го обжалва, делото ще се гледа в Окръжен съд в София на 19 юли.

      Съдът постанови, че ако е на свобода обвиняемият има опасност да извърши друго престъпление първо като попречи за събирането на доказателства и, второ - като продължи да се занимава със същата дейност.

      Свързани статии:

      ТОП 24

      Най-четени

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?