Външният министър Екатерина Захариева с първи официален коментар във връзка с безредиците във Вашингтон.
В профила си в Туитър тя написа, че осъждаме атаките срещу сградите на Конгреса в САЩ.
"Насилието никога не е решение. Общественият ред трябва да бъде възстановен, така че да имаме мирно предаване на властта в САЩ", пише още българският външен министър.
We denounce the attack on the U.S. Congress buildings. Violence is never a solution. The public order should be restored so that we have a peaceful transfer of power in the U.S.
— Ekaterina Zaharieva (@EZaharievaMFA) January 6, 2021
Всичко за щурма на Капитолия четете ТУК
Американска делегация отчете напредък на България по пътя към безвизов режим със САЩ
Председателят на парламента Михаела Доцова откри 13-ата пленарна сесия на Процеса на сътрудничество в Югоизточна Европа
Осигуровките на държавните служители ще бъдат обсъдени на заседание на Тристранния съвет
Прокуратурата във Варна разследва шест досъдебни производства по казуса "Баба Алино"
КЗК отмени обществената поръчка за проектиране на детската болница заради ограничителни условия