ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Запасите от гориво в болниците в Ивицата Газа ще свършат до 24 часа

Чете се за: 01:37 мин.
По света
Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
Слушай новината

Запасите от гориво в болниците в Ивицата Газа ще свършат до 24 часа, предупредиха от ООН. Според организацията това излага на риск живота на хиляди пациенти.

Повече от 600 000 жители на анклава са се вслушали в призивите на израелските власти да се преместят от района на град Газа в северната част на ивицата на юг.

Според американски медии за няколко часа контролно-пропускателният пункт Рафа на границата между Египет и Газа ще бъде отворен.

Израелските сили са насочили действията си срещу Хамас и се стремят да не нараняват цивилни, заяви представител на властта.

Оръжията не заглъхват: Израел се готви да атакува Газа по суша, въздух и вода

Струпването на военни и техника по границите на палестинската територия продължава. Очаква се началото на мащабната израелска офанзива.

Увеличава се броят на жертвите и от двете страни. Ранените са десетки хиляди.

Лидерът на Палестинската автономия Махмуд Абас заяви, че действията и политиките на ислямистката групировка Хамас не представляват палестинския народ.

Според президента Джо Байдън радикалната групировка трябва да бъде елиминирана изцяло.

Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?