От 14 юни, неделя, се затваря Софийският околовръстен път между пътен възел „Младост“ и „Горубляне“.
Трафикът в двете посоки ще бъде спрян заради изграждане на нов надлез на 40-тия километър на Околовръстното. Транзитно преминаващите автомобили ще бъдат отклонявани от магистралите „Струма“, „Тракия“ и „Хемус“ към Северната скоростна тангента, а локалният трафик може да използва булевардите „Александър Малинов“ и „Цариградско шосе“.

Участъкът ще остане затворен до 10 септември, съобщават от Агенция „Пътна инфраструктура“.

Шофьорите да внимават и на АМ „Хемус“.
От днес започва ремонт на пътното платно на виадукта на при 35-тия километър. Леките автомобили ще преминават двупосочно в платното за Варна, а тежкотоварните – по нов обходен маршрут, който започва при 30-тия километър при пътен възел „Витинска река“ – пътят София-Ботевград – обходния път на Ботевград до пътния възел при километър 47-ми на „Хемус“, и обратно.
Проверяват сигнал за хранително натравяне на деца по време на футболен турнир в Пампорово
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите