И днес, след слънчевото начало на деня, след обяд отново ще има превалявания и гръмотевици, главно на места в Североизточна България, Рило-Родопската област и в западните райони. Вятърът ще е слаб, от запад-северозапад. Максималните температури ще бъдат между 26 и 33 градуса, а по Черноморието между 21° и 25°.
И утре максималните температури в по-голямата част от страната ще бъдат между 28° и 33°, но в северозападната половина, със силен вятър, ще нахлува по-студен въздух. Очакват се проливни валежи и гръмотевични бури - първо в Западна България, а след обяд и над централната част от страната.
Предупреждение за значителни количества, силни гръмотевични бури и опасност от градушки е обявено в следобедните часове и през нощта срещу неделя в 12 области от страната.
И в планините ще се развива купесто-дъждовна облачност и след обяд на много места в масивите от Западна и Централна България ще има валежи и гръмотевични бури. Ще бъде и ветровито, ще духа до умерен, по билата силен югозападен вятър, който след обяд ще се ориентира от северозапад.
По Черноморието ще преобладава слънчево време. Ще духа умерен вятър от юг-югоизток. Максималните температури ще бъдат между 21 и 26 градуса. Температурата на морската вода е от 13° до 19°. Вълнението на морето ще бъде слабо.
Не само у нас, в много райони от Балканите, с изключение на южните, ще има валежи и гръмотевични бури. Причината - студен атмосферен фронт, който ще премине през полуострова.
У нас и в неделя на много места в Западна и Северна България ще има валежи, локално интензивни, придружени от гръмотевични бури и градушки. Там и дневните температури ще се понижат значително. В началото на новата седмица следобедни превалявания ще има само на отделни места в страната.