Жирона отпадна от турнира за Купата на Испания, Атлетико Мадрид продължава

Жирона стана първият елитен отбор, който отпадна от 1/32-финалите на турнира за Купата на Испания по футбол

атлетико мадрид трябваше потруди продължава купата краля
Снимка: АРХИВ
09:54, 23.12.2022
Чете се за: 02:17 мин.

Отборът на Жирона отстъпи с 1:2 пред четвъртодивизионния Касереньо в турнира за Купата на Испания по футбол.

След като Жирона изравни за 1:1, Иван Фернандес отбеляза с красив удар извън наказателното поле, за да зарадва феновете на скромния клуб. Жирона имаше още половин час да отговори, но домакините успяха да удържат аванса си.

Атлетико Мадрид спечели с 3:1 срещу четвъртодизионния Арентейро, след като направи обрат от 0:1. Тимът на Диего Симеоне беше без французина Антоан Гризман и играчите на Аржентина Науел Молина и Анхел Кореа, след като те играха на финала на Световното първенство. Но Симеоне разполагаше с всичките испански национали и повечето от редовните титуляри, с изключение на Жоао Феликс, който е болен.

Арентейро откри резултата в 43-ата минута с гол на Маркитос. Яник Караско изравни от дузпа преди края на полувремето. След това вратарят на домакините Диего Гарсия, спаси друга дузпа на Алваро Мората в 59-ата.

Атлетико пое контрола върху играта едва в 77-ата, когато Пабло Бариос вкара първия си гол за клуба, а Караско добави третото попадение в добавеното време.

Тази седмица мачовете за Купата на Краля са първите с участието на отбори от Ла Лига след паузата заради Световното първенство в Катар. Реал Мадрид, Барселона, Реал Бетис и Валенсия почиват в първите два кръга, тъй като участват в Суперкупата на Испания. Те ще се присъединят на осминафиналите.

Испанското първенство се подновява на 29 декември.