Златен медал за ансамбъла в Марбея с рекордна оценка

шампионско посрещане златния ансамбъл
08:24, 17.10.2021
Чете се за: 01:35 мин.

Ансамбълът на България в състав Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс, Стефани Кирякова и Ерика Зафирова спечели златен медал в многобоя на Гран при турнира по художествена гимнастика в Марбея, Испания.

В съчетанието си с пет топки нашите момичета получиха рекордната оценка от 50.650 точки.

Олимпийските шампионки от Токио бяха оценени за изпълнението си с три обръча и два чифта бухалки 47.850, като играха чисто, а съчетанието им е допълнително усложнено преди Световното първенство в Япония.

По този начин момичетата на Весела Димитрова със сбор от 98.500 спечелиха шампионската титла в многобоя.

Втори е отборът на Беларус със сбор от 94.550 точки, а бронзовите медали спечели отборът на домакините от Испания с 83.100. Четвърти е ансамбълът на САЩ със 75.050 точки.

Участие при ансамблите в Марбея взеха само 4 тима, колкото има и на Чалъндж купата в Клуж-Напока, Румъния, където индивидуалната ни състезателка Боряна Калейн триумфира в многобоя.

От 27 до 31 октомври ще се проведе Световното първенство по художествена гимнастика в Япония. Финалите на надпреварата ще можете да гледате по БНТ.