За първи път тази вечер беше изпълнена музика по ноти от ДНК.
За първи път тази вечер беше изпълнена музика по ноти от ДНК. Авторите на този проект използваха световния ден на целувката, за да представят една необичайна концепция, която обединява наука и изкуство.
В случая тя се изгражда около хормона окситоцин или хормона на любовта. Музикалното му звучене е от точно продиктувани ноти определени от генетичната информация, която кодира хормона на щастието. За първи път и единствено в ефира на БНТ можете за чуете подобно изпълнение.
18 фотографски истории в галерия на открито „Ани и Явор“ в парк „Света Троица“ в София
България стана член на Комитета за опазване на нематериалното културно наследство на ЮНЕСКО
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?
След сигнал от регионалния министър: Прокуратурата разследва строежа на лот 4 на АМ "Хемус"