Новината стана ясна след края на Световното първенство по транжиране на месо, което се проведе в Белфаст, Ирландия. Това е единадесетото издание на международния конкурс, а страната ни участва за първа година.
Ангел Найденов от Ловеч е сред шестимата най-добри транжори в света. Това определи интернационалното жури на световното първенство по транжиране в Ирландия.
Ентусиазирани от постигнатия успех, представителите на България, които все още са в Белфаст, изпратиха за БНТ 2 любителски кадри , на които виждаме как са се справили в състезанието. За 2 часа и 30 минути професионалните транжори са преработили четири вида месо – агнешко, свинско, телешко и пилешко.
В надпреварата се включиха 12 отбора от общо 14 държави, сред които Австралия, Мексико, Англия, Бразилия и други. Българският тим е от професионални готвачи, а негов капитан е русенецът Кирил Петров.За да определят шестимата най-добри в света, съдиите оценяваха не само уменията им с ножа и техниките на работа, но и презентациите им.
Откриха изложба по повод 150 години от Априлското въстание в Обсерваторията в Рожен
Възстановено е движението и в двете посоки по АМ "Тракия" в района на 69-ия километър
В капана на фентанила: Кой ръководи трафика и има ли изход за пристрастените?
Шокиращ случай от Долна Митрополия: Шофьор свали дете от автобус и го остави на пътя в жегата
Повече от 8 часа продължава борбата с пожара на АМ "Тракия" при отбивката към Велинград
Бдение в Кричим с надежда за правосъдие след жестокото убийство на млад мъж в Пловдив от тийнейджъри
В капана на фентанила: Кой ръководи трафика и има ли изход за пристрастените?
След повече от седем месеца: Нова фирма поема почистването в столичните райони "Слатина", "Подуяне" и "Изгрев"