Картини на Златю Бояджиев оживяха на фасадата на къщата-музей, в която се намира постоянната експозиция на художника в Стария град на Пловдив. В рамките на две вечери 20 произведения на именития български творец бяха показани чрез художествено-музикална лазерна визуализация.
Атрактивното представяне, което преплете минало и бъдеще, беше организирано от Общински институт „Старинен Пловдив". Идеята е така творчеството на Златю Бояджиев да се популяризира сред максимално широка аудитория. А по този начин оживя и фасадата на къщата на доктор Стоян Чомаков, която е обект от богатото архитектурно наследство на Стария Пловдив. От 1984-а година в нея се помещава постоянната експозиция с творби на Златю Бояджиев.
Преди премиерата на филма за Мистер Сенко: Изложба проследява кариерата на легендарния илюзионист
Звездите на Нидерландския балет Анна Циганкова и Гиорги Поцхишвили с първи гастрол у нас
След обществена подкрепа и реакция на държавата фестивалът A to JazZ ще се проведе
Премиерът Румен Радев: По никакъв начин държавата няма да се меси на пазара
Конституционният съд обяви за противоконституционно решението на парламента за мерки срещу ценовия шок при петрола и природния газ