Масов отлив на туристически резервации за почивки в Гърция отчитат туроператорите в Пловдив. Намалението на потока туристи е заради несигурността за преминаване на граничните пунктове. Българите се притесняват да пътуват и до Турция заради зачестилите терористични атентати, като предпочитат други близки дестинации.
Въпреки очакваното повишение на резервациите за Гърция за серията почивни дни в началото на март, оживление не се забелязва.
"За празниците, които са сега от първи до 6 март има затишие и от Турция и Гърция. Хората не се записват, защото се страхуват, че може да се наложи да чакат на границата. Като цяло така, хората питат какво ще стане и изчакват", каза Ани Димова - собственик на туристическа агенция.
Надеждите на родните туроператори са, че колегите им от Гърция ще повлияят на недоволните земеделци и за Великден ситуацията ще е спокойна.
"Гръцките хотелиери няма да ги оставят да стачкуват толкова много, защото това ще е голяма загуба за... не само за нас и за тях. Хората, които обичат Гърция, няма да се откажат, поне на този етап, ако нещо трайно не се развалят отношенията", допълни Ани Димова.
Кризата по българо-гръцката граница доведе до повишение на заявките в Пловдив за екскурзии до Сърбия, Румъния и Унгария.
Между 1 и 3 месеца ще отнеме получаването на разрешително за новата Детска болница в Бургас
Списъци с имена и пари са иззети от адрес в пловдивския квартал "Столипиново"
Семейството на спасеното дете в Ямбол живеело без ток и вода – случаят поставя под съмнение контрола на институциите
Средствата по ПВУ: България може да загуби част от тях заради забавени реформи
Семейството на спасеното дете в Ямбол живеело без ток и вода – случаят поставя под съмнение контрола на институциите