Пловдивският апелативен съд отхвърли жалбите на полицаите Стефан Модев и Петър Атанасов и ги остави в ареста за постоянно. Срещу двамата е повдигнато обвинение за грабеж на микробус натоварен със 75 мастербокса цигари без бандерол за близо 300 хиляди лева. Решението на съда е окончателно и не подлежи на обжалване.
Пред съда двамата полицаи заявиха,че искат по-леки мерки за неотклонение, защото имат ипотечни кредити и трябва да ги изплащат. Адвокатите на Модев и Атанасов заявиха, че според собственика на превозното средство вътре имало омекотител за пране, а не цигари. Според прокуратурата обаче няма противоречия в показанията.
Димитър Ангелов - прокурор в Апелативна прокуратура
"Именно с оглед на високата степен на обществена опасност на извършеното деяние и високата степен на обществена опасност и на двамата извършители на деянието към настоящия момент са събрани категорични доказателства, от които би могло да се направи обосновано предположение, че именно те са извършители на инкриминираното деяние. Цигарите са били пласирани от едно трето лице поне доказателствата от делото сочат това, по разпореждане на обвиняемите."
Засега прокуратурата няма данни откъде са внесени цигарите и как са стигнали до склада на Пещерско шосе, където в края на май двамата полицаи нападнали собственика на буса. Завързали го и взели цялата му стока, която по-късно била претоварена в буса на друг търговец, който в следващите дни започнал да продава цигарите.
Над 220 гозби на трапеза в Димитровград: Майстори кулинари събраха стари рецепти в празник на автентичната домашна кухня
Варненци получиха наградата „Гражданска доблест“ за протестите си в защита на кмета Благомир Коцев
Бурният вятър отнесе покрива на църквата в санданското село Ласкарево (СНИМКИ)
Бурният вятър отнесе покрива на църквата в санданското село Ласкарево (СНИМКИ)
Тръмп смята, че мирът е близо, но териториалният спор остава нерешен