Академик Пловдив отпадна от ФИБА Къп след един мач

академик пловдив
Снимка: БФ по баскетбол
12:43, 30.09.2021
Чете се за: 01:40 мин.

Академик (Пловдив) направи своя дебют в турнира ФИБА Къп, но отпадна след първия си мач.

Пловдивчани загубиха със 75:95 точки от гръцкия Ираклис (Солун) в полуфинална среща от квалификацията за влизане в групите на турнира. Мачът, който беше и първия официален за Академик през новия сезон, се игра в зала "Триадица" в София.

Ираклис започна двубоя с 10:3, последва 20:10, но пловдивчани успяха да намалят изоставането си и първата четвърт завърши при 25:19, информира официалният сайт на федерацията.

Във втората четвърт се стигна до 35:26 за гърците, които приключиха полувремето при 51:36, а частта завърши при 26:17 за гостите.

В третата четвърт Академик намали изоставането си до 9 точки при 69:60, а тимът успя да спечели частта с 24:23.

Последната четвърт приключи при 21:15 за гърците, а крайният резултат беше 96:75 за Ираклис.

Най-резултатен за Академик стана капитанът Васил Бачев с 23 точки, Неманя Бешович добави 16, а Робертс Фрейманис се отчете с 11. За Ираклис най-резултатни станаха Янис Агваранис и Тоней Дъглас.

Така Академик отпадна от турнира ФИБА Къп, а Ираклис ще играе срещу полския Трефл Сопот в мач за влизане в групите на турнира.

Пловдивчани откриват новия сезон в НБЛ с гостуване на Черноморец в Бургас на 9 октомври.

Йордан Минчев реализира победния кош за Шарлероа, Иван Алипиев помогна за победа на Антверп Джайънтс за Купата на ФИБА Европа
23:59, 09.10.2024
Чете се за: 03:00 мин.
Войчех Шчесни: Не е работа на никого дали пуша или не
23:40, 09.10.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Лучано Спалети: Имаме шансове да станем велик отбор
23:15, 09.10.2024
Чете се за: 01:42 мин.
Цървена звезда надигра Баскония при завръщането на Коди Милър-Макинтайър срещу бившия му отбор