Алекс Николов бе избран за MVP при първата победа на Кучине Лубе (Чивитанова) в италианския елит

Българинът и съотборниците му победиха като гости тима на Падуа с 3:0

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
11:07, 30.10.2023 (обновена)
Чете се за: 01:40 мин.
алекс николов избран mvp първата победа кучине лубе чивитанова италианския елит

Алекс Николов бе избран за MVP при първата победа на вицешампиона Кучине Лубе (Чивитанова) за новия сезон в италианския елит.

Българинът и съотборниците му победиха като гости тима на Палаволо (Падуа) с 3:0 (25:22, 25:20, 25:21) в среща от 2-ия кръг на шампионата.

Алекс бе солиден цял мач и стана втори по резултатност с 13 т. Една повече от него записа турският национал Адис Лагумджия, който пристигна това лято в Чивитанова. Звездата Иван Зайцев се отчете с 12 точки (1 блокада).

За тима на Падуа единственият с двуцифров актив беше бившият играч на Лубе Габи Гарсия с 14 точки.

В следващия кръг тимът на Николов посреща Перуджа на 5 ноември от 19:30 ч.

Алианц Милано с Матей Казийски загуби от Пиаченца у дома с 0:3 (23:25, 21:25, 23:25). Опитният българин игра в първите два гейма, като се отчете само с 3 точки, постигнати от атака.

Верона воден от Радостин Стойчев загуби от Модена с 2:3 (25:23, 25:17, 20:25, 23:25, 11:15) у дома. Българският състезател Алекс Грозданов игра в първите три гейма, като реализира 3 точки - една от атака и две блокади.