Александър Везенков с нов силен мач в Евролигата

Александър Везенков MVP
Снимка: facebook.com/olympiacosbc
08:22, 10.12.2022 (обновена)
Чете се за: 02:12 мин.

Българският национал Александър Везенков изигра пореден силен мач за клубния си тим Олимпиакос при победата над Виртус Болоня (Италия) със 117:71 (31:15, 30:20, 23:20, 33:16) в среща от 12-ия кръг на Евролигата. Преди началото на двубоя Везенков получи наградата си за най-полезен играч на месец ноември в най-престижната баскетболна надпревара.

Българинът започна като титуляр и записа 19 точки, 2 борби и 1 асистенция за 15:51 минути игра.

Домакините нямаха никакви проблеми в срещата, изиграха силно първо полувреме и поведоха с 61:35. След това гърците продължиха да трупат преднина и малко преди края на последните 10 минути достигна 99:59, след което срещата спокойно се доигра.

По 15 точки за успеха добавиха Мустафа Фал и Алекс Питърс, а с 13 точки завърши Шакил МакКисик.

За гостите се отличи Джордан Мики с 12 точки.

След победата гръцкият гранд се изкачи на трето място в класирането с 8 победи и 4 поражения от началото на сезона, а Виртус Болоня е на 16-а позиция.

Това е успех с най-много отбелязани точки за "Олимпиакос" в този турнир. През 2007 г. отборът вкара 113 на "Петрол Олимпия". Отборът от Пирея направи 33 асистенции, което също е клубен рекорд (предишният бе 29).

Рекордът на "Олимпиакос" за победа с най-голяма разлика бе през сезона 2010/2011 г., когато отборът отнесе 89:41 "Сиена Монтепаски".

В следващия си мач в Евролигата Олимпиакос е домакин на лидера Фенербахче (Турция) на 13 декември.

Кръводарителска кампания във Варна - "Аз вярвам и помагам"
Задържаха заместник-председател на Европейския парламент по подозрения в корупция